Researcher | HALAL PRODUCTS RESEARCH INSTITUTE
» RESEARCH » LABORATORY OF HALAL SCIENCE RESEARCH (LAPSAH) » Researcher

Researcher

  NAME FACULTY RESEARCH PROGRAM EXPERTISE EMAIL
1 Prof. Dr. Shuhaimi Mustafa                            (Pengarah IPPH) Jabatan Mikrobiologi, Fakulti Bioteknologi dan Sains Biomolekul Analysis and Authentication and Product Development Mikrobiologi Makanan shuhaimi@upm.edu.my
2 Prof. Dr. Raja Noor Zaliha Raja Abd Rahman Jabatan Mikrobiologi, Fakulti Bioteknologi dan Sains Biomolekul Product Development Mikrobiologi, Biologi Molekul dan Struktur  rnzaliha@upm.edu.my
3 Dr. Fakhrul Zaman Rokhani Jabatan Kejuruteraan Sistem Komputer dan Komunikasi, Fakulti Kejuruteraan Analysis and Authentication Embedded System fzr@upm.edu.my
4  Prof. Madya. Dr. Azrina Azlan Jabatan Pemakanan dan Dietetik,            Fakulti Perubatan dan Sains Kesihatan Product Development Nutrition Related Chronic Diseases, Supplement, Functional Foods, Food & Nutrition Databases azrinaaz@upm.edu.my
5 Prof. Madya Dr. Rosnita A. Talib Jabatan Kejuruteraan Proses dan Makanan, Fakulti Kejuruteraan Product Development Packaging Biocomposites, food processing and engineering, food extrusion technology rosnita@upm.edu.my 
6 Prof. Dr. Amin Ismail Pengarah , Pusat Jaminan Kualiti  Product Development Chemistry & Biochemistry of Foods, Food Composition Analysis, Antoxidant Assay, Coco Polyphenols aminis@upm.edu.my
7 Prof. Dr. Azizah Abdul Hamid Jabatan Sains Makanan, Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Halal Products Innovation  Sains Makanan dan Kimia Makanan azizahah@upm.edu.my
8  Prof. Madya. Dr. Siti Salwa Abd Gani  Jabatan Teknologi Pertanian, Fakulti Pertanian  Product Development Oleochemistry, Cosmeceuticlas, Nano Science ssalwaag@upm.edu.my
9 Dr. Nurul Hanani Zainal Abedin Jabatan Teknologi Makanan,                Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Analysis & Authentication dan Product Development Pembungkusan Makanan hanani@upm.edu.my
10 Prof. Madya Dr. Norhayati Hussain Jabatan Teknologi Makanan, Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Product Development  Pemprosesan Makanan dan Teknologi Koko aryatihussain@upm.edu.my
11 Dr. Rabiha Sulaiman Jabatan Teknologi Makanan,                  Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Product Development Kejuruteraan Makanan; Reologi Makanan rabiha@upm.edu.my
12 Prof. Dr. Mohd Salleh Kamarudin Jabatan Akuakultur,Fakulti Pertanian Analysis & Authentication Food Aquaculture msalleh@upm.edu.my
13  Prof. Madya. Dr. Anis Shobirin Meor Hussin Jabatan Teknologi Makanan,                Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Product Development Teknologi Makanan dan Bioteknologi Makanan shobirin@upm.edu.my
14 Dr. Nor Afizah Mustapha Jabatan Teknologi Makanan,  Fakulti Sains dan Teknologi Makanan                                        Product Development Pemprosesan Makanan; Teknologi Karbohidrat nor_afizah@upm.edu.my
15 Dr. Siti Farah Md Tohid Jabatan Sains Bioperubatan, Fakulti Perubatan dan Sains Kesihatan Analysis and Authentication dan Product  Development Farmakologi dan Toksikologi sitifarah@upm.edu.my
16 Prof. Dr. Ahmad Zaharin Aris Dekan,  Fakulti Pengajian Alam Sekitar                     Analysis and Authentication  Hydrochemistry, Water Quality,
Environmental Chemistry
zaharin@upm.edu.my
17 Dr. Nurulfiza Mat Isa Jabatan Biologi Sel Dan Molekul,        Fakulti Bioteknologi dan Sains Biomolekul                       Product Development  Biologi Molekul, Kejuruteraan Genetik, Bioinformatik  nurulfiza@upm.edu.my
18 Dr. Mariatulqabtiah Abdul Razak Jabatan Biologi Sel Dan Molekul, Fakulti Bioteknologi dan Sains Biomolekul                    Analysis and  Authentication  Imunologi & Biologi Molekul mariatulqabtiah@upm.edu.my
19 Prof. Dr. Russly Abdul Rahman  Jabatan Teknologi Makanan,            Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Product Development Food process engineering, food packaging, halal processing, supercritical fluid technology, convenience food              russly@upm.edu.my
20 Prof. Madya Dr. Nor Ainy Mahyudin  Jabatan Pengurusan dan Khidmat Makanan,Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Analysis and  Authentication Food Safety and Quality norainy@upm.edu.my
21 Dr. Nor Fadzillah Mohd Mokhtar Matematik, Pusat Asasi Sains Pertanian Product Development Mekanik Bendalir  nor_fadzillah@upm.edu.my
22 Prof. Madya Dr. Cheah Yoke Kqueen Jabatan Sains Bioperubatan, Fakulti Perubatan & Sains Kesihatan Analysis and Authentication Kejuruteraan Genetik dan Biologi Molekul ykcheah@upm.edu.my
23 Prof. Madya Dr. Rosnah Shamsudin Jabatan Kejuruteraan Proses dan Makanan,Fakulti Kejuruteraan Product Development Process machinery design, food properties, postharvest engineering rosnahs@upm.edu.my
24 Prof. Dr. Jamilah Bakar Jabatan Teknologi Makanan, Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Product Development Teknologi Makanan; Teknologi Makanan Laut jamilah@upm.edu.my 
25 Dr. Amalia Mohd Hashim  Jabatan Mikrobiologi Fakulti Bioteknologi dan Sains Biomolekul Analysis and Authentication Mikrobiologi, Biologi Molekul amalia@upm.edu.my
26 Dr. Uswatun Hasanah Zaidan Jabatan Mikrobiologi, Fakulti Bioteknologi dan Sains Biomolekul Analysis and Authentication Biokatalisis, Biokimia Makanan dan Pemakanan uswatun@upm.edu.my
27 Prof. Madya Dr. Yus Aniza Yusof                  (Ketua, Lab. Perkhidmatan Halal) Jabatan Kejuruteraan Proses danMakanan, Fakulti  Kejuruteraan                                    Product Development Particle Technology/Food Powder Technology, Food Material Engineering yus.aniza@upm.edu.my 
28 Prof. Madya Dr. Mohd. Nasir Mohd Desa              (Ketua, Lab. Penyelidikan Sains Halal) Jabatan Sains Bioperubatan, Fakulti Perubatan dan Sains Kesihatan Analysis & Authentication  Microbiology mnasir@upm.edu.my
29 Prof. Dr. Khairul Aidil Azlin Abd Rahman  Jabatan Rekabentuk , Fakulti Rekabentuk dan Seni bina  Product Development Industrial Design/ Design Management drkhairulazlin@upm.edu.my
30 Prof. Madya Dr. Nazlina Shaari Jabatan Rekabentuk , Fakulti Rekabentuk dan Seni bina  Product Development Kansel in Artifact Design  nazlinashaari@upm.edu.my
31 Prof. Madya Dr. Nurul Amziah Md Yunus Jabatan Kejuruteraan Elektrik dan Elektronik, Fakulti Kejuruteraan Product Development 1. Design of Microfluidic Devices and Systems
2. Microfabrication of Microfluidic Devices and Systems
3. Lab-on a-chip
4. Bio-Nanoelectronics Engineering
5. Microsystems & Sensors
6. Cleanroom
amziah@upm.edu.my
32 Dr. Nasri Sulaiman  Jabatan Kejuruteraan Elektrik dan Elektronik, Fakulti Kejuruteraan Product Development  1. Evolvable Hardware (EHW)
2. Digital Signal Processing (DSP)
nasri_sulaiman@upm.edu.my
33 Dr. Zainuddin Md. Yusoff Jabatan Kejuruteraan Awam, Fakulti Kejuruteraan Product Development Penstabilan Cerun Batu, Kegagalan Geoteknikal dari Aspek Geologi, Pengluluhawaan Granit-Aspek  zmy@upm.edu.my
34 Dr. Norazlinaliza Salim Jabatan Kimia, Pusat Asasi Sains Pertanian  Analysis and Authentication Nanodelivery formulation/ Oleochemistry  azlinalizas@upm.edu.my
35 Dr. Hanan Hassan Jabatan Sains Makanan, Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Product Development Bioteknologi Makanan; Kejuruteraan Metabolik mhanan@upm.edu.my
36 Dr. Noor Liyana Yusof Jabatan Teknologi Makanan,  Fakulti Sains dan Teknologi Makanan Analysis and Authentication Impregnasi Vakum,  Pemanjangan Jangka Hayat Makanan noorliyana@upm.edu.my
37 Dr. Nor Nadiah Abdul Karim Shah Jabatan Kejuruteraan Proses dan Makanan, Fakulti Kejuruteraan                                     Product Development Non-thermal Food Processing and Preservation nadiahkarim@upm.edu.my
38 Dr. Helmi Wasoh @ Mohamad Isa Jabatan  Teknologi Bioproses, Fakulti Bioteknologi dan Sains Biomolekul  Analysis and Authentication Teknologi Bioproses, Aplikasi Enzim, Biosensor  helmi_wmi@upm.edu.my
39 Prof. Madya Dr. Zainul Amiruddin Zakaria  Jabatan Sains Bioperubatan, Fakulti Perubatan dan Sains Kesihatan Product Development  Farmakologi/ Toksikologi zaz@upm.edu.my

Updated:: 23/05/2018 [salehan]

MEDIA SHARING

HALAL PRODUCTS RESEARCH INSTITUTE
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0389471426
0389439745
C1534426482